Fasteaksjon


Fasteaksjon


Håp i en dråpe vann - fasteaksjonen arrangeres over hele landet og årets aksjonsdager er 06.-08. april.

 

To uker før påske hvert eneste år, går rundt 40.000 bøssebærere fra dør til dør over hele landet og samler inn penger til Kirkens Nødhjelps arbeid. I flere tiår har norske konfirmanter vært med på denne enorme dugnaden, som gjør det mulig å rykke ut i kriser.

Nesten 800 millioner mennesker lever uten tilgang til rent vann i verden i dag pga. jordskjelv, tørke, flom, krig eller konflikt. Kirkens Nødhjelp jobber med akutt bistand i katastrofer og med langsiktige prosjekter for å redusere nød og fattigdom i verden. Organisasjonen jobber for fred og rettferdighet, og for å redde liv. Fasteaksjonen samler inn penger til dette livsviktige arbeidet. 

I Bærum deltar konfirmanter i de forskjellige menighetene som bøssebærere.

Zambia er årets temaland - Her står kampen om vannet i sentrum. Klimaendringer skaper tørke og sult. Rent vann er forskjellen på liv og død, skolegang eller sykdom, fremtid eller stagnasjon. Prevencia, som vi møter i årets fasteaksjon, vet hva det betyr når vannet forsvinner – og hvor mye det forandrer når det kommer tilbake.

 

 

Mer informasjon om fasteaksjonen finner du her: Fasteaksjonen – Håp i en dråpe vann!

 

Foto: Kirkens Nødhjelp

Tilbake